דף הבית / הפקת אירועים / אירועים של פעם בחיים
סוכריות

אירועים של פעם בחיים

אירועים שונים נחגגים במקומות ובאופנים שונים. יש אירועים של 'פעם בחיים', אשר אותם חוגגים באולמות או בגנים, בנוכחות מאות מוזמנים. החגיגה הופכת לנשף (יש שיגדירו זאת כנשף מסכות).  עלותם של אירועים מושקעים עשויה להיאמד בסכום כסף רב, לכן יש לתכנן אותם בקפידה.

יש אירועים קטנים, שאותם חוגגים במתחמים סגורים במסעדות,הנשכרים לטובת האירוע. יש אירועים שמצוינים בחיק הטבע.
בעלי מקצוע רבים שותפים להפקת אירוע וכרוכים באחד משלביו. בשנים האחרונות יש טרנד (מגמה) של אירועים גרנדיוזיים עם עשן, לייזרים, הופעות אמנים ולהקות באירוע, 'בוקים' ושאר גימיקים שנועדו להעצים את החוויה ולהרשים את האורחים.בעלי אולמות שמחות מציעים חבילות של  הכול (כמעט…) כלול, מעין 'עסקת חבילה', שבה בעל האולם דואג למרכיבים רבים באירוע ומייתר את הצורך של  בעלי השמחה ומשפחותיהם להשקיע מזן ומאמץ באיתורם.
אל אחת, מוקרנים על מסכים גדולים באולמות האירועים והשמחות מילים לשירים של להקות וזמרים, כדי להקל על האורחים להצטרף לשירה או להבין את המלים, אשר קשה לשמוע אותן כאשר מערכת ההגברה מרעימה בתופים ובחצוצרות…
לא אחת הצופים במהדורות בטלוויזיה יכולים לצפות באירועים שונים, של סלתה ושמנה של הארץ, משודרים באמצעות שידורים חיים, והעם, הצופים בבית, רואים את הקולות ושומעים אותם. יש אירועים שמועצמים במיוחד מאחר שהמארגנים אותם או חתני השמחה וכלותיה יודעים כי הם מועברים באמצעות טלוויזיה און ליין לאנשים רבים.
אנשים רבים מזמינים לאירועים ומוזמנים אליהם. המתכונת האחידה של רבים מהאירועים היא פועל יוצא של מידה כנגד מידה, העתקת תבנית ה"שמחה" במירכאות או בלעדיהן. ובכל זאת – אותה גברת בשינוי אדרת היא בכל זאת גברת אחרת, וגם  אותה סיבה לאותה מסיבה הנחגגת באותו אולם תיראה בכל פעם שונה, אחרת.

הפקת האירוע היא עסק יקר ותלוי כמובן  באירוע, בריתה חתונה או בר מצווה. כאשר ככול שהאירוע מושקע יותר ומופק באולם אירועים יוקרתי יותר כך העלות עולה. כמובן שישנן הוצאות רבות נוספות בהפקת אירוע, כגון די.ג'י האחראי להרקיד את האורחים ומחירו יכול להגיע לאלפי שקלים רבים לאירוע.  הוצאה גדולה נוספת הינה צלם, שהרי כך אחד רוצה לתעד את האירוע החד פעמי והנוצץ שלו מכל זווית אפשרית, ואולי אף לאפשר צפייה ישירה בקליפ המצולם.גם בהפקות יקרות שכל שיהיו, הדבר החשוב  ביותר בהצלחת אירוע, לא חשוב אם בריתה חתונה או בר מצווה. האירגון של האירוע הינו גורם מרכזי בהצלחת האירוע ואירגון נכון יגרום לאנשים לדבר על האירוע ולזכור אותו גם זמן רב אחרי שנגמר. חשיבות נוספת היא להתאים את האירוע לתמהיל האנשים. לצעירים יש לאפשר ריקודים ורחבת ריקודים גדולה עם מוזיקה מעודכנת וקופצנית. לעומת זאת המבוגרים יעדיפו מוזיקה של שנות ה 60-80 ואולי אפילו קראיוקי עם מילים לשירים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *