דף הבית / חתונה / מקום לחתונה / גני אירועים והמרחב הפתוח
גני אירועים

גני אירועים והמרחב הפתוח

אפשר למנות סיבות רבות שבגללן גני אירועים הפכו למקום המועדף על זוגות רבים ביום חתונתם. אפשר לציין, והדבר נעשה כבר עשרות ומאות פעמים, את העיצוב של גני אירועים, את האיכות של האוכל, את הנוף המקיף אותם וכן הלאה. אחד מהיתרונות שמוזכרים תדיר הוא שלעומת אולמות אירועים, גני אירועים מציעים שטח רחב ידיים ומקום גדול יותר עבור החוגגים. על יתרון זה יש מקום (ושימו לב לכפל המשמעות…) להתעכב ולבחון אותו בצורה שעליה עוד לא נשפכו הררי מילים.

מובן שעל כך שהרבה גן אירועים מציע חלל גדול יותר עבור החוגגים כבר נאמר הרבה. אך יש מקום לציין שהיתרון איננו רק פיזי וטכני. הסיבה שהחוגגים מחפשים חלל גדול איננה רק כי זה יותר נוח, יותר נעים ויותר יפה. אמת, חלל גדול יותר מאפשר לכל המוזמנים להרגיש טוב יותר כיוון שכאשר המקום מרווח והצפיפות קטנה הרי שהחגיגה יכולה להתקיים בצורה זורמת יותר ונוחה יותר. עם זאת, ניתן לטעון – והדבר כמובן ייטען להלן – שהמרחבים הפתוחים שמציעים גני אירועים עונים גם על צורך פנימי, צורך סמלי שמבקש ביטוי לתפישת עולם שמשותפת בימינו להרבה זוגות צעירים.

הרבה מהצעירים שבוחרים להתחתן כיום מבקשים למצוא דרך לשלב את הרצון לציית למוסכמה חברתית מצד אחד מבלי לאבד את האינדיבידואליות מצד שני. הצעירים בוחרים להתחתן כי הם מקבלים על עצמם את המוסכמה החברתית שהקמת משפחה מבוססת על חתונה. מצד שני הם מרגישים מעט ניכור לערכים המסורתיים ומבקשים לעצב אותם בהתאם לתפיסת העולם העצמית שלהם. השילוב בין מסורת ובין חדשנות בולט בתחומים שונים של החברה היום ולכן אין זה מפתיע שהוא מתרחש גם בכל מה שנוגע לחתונה – אירוע משמעותי ובסיסי בכל חברה, בכל זמן ובכל מקום.

גני אירועים הם מקום שיכול לבטא בצורה משמעותית את השילוב המבוקש הזה. גני אירועים הם בסופו של דבר גלגול מודרני של כל חלל שאי פעם שימש לעריכת חתונות. ההבדל הגדול איננו בכך שהמקום מעוצב יותר ממקומות אחרים אלא שהוא גדול – ובצורה משמעותית – מאולמות האירועים שבהם התחתנו ההורים של הדור הצעיר. כך, בתוך גני אירועים משתלב המסורתי – טקס החתונה על כל המרכיבים שלו – בתוך תפאורה שאומרת מרחבים. כך, בתוך גני אירועים בא לידי ביטוי השילוב בין המסורתי על הגבולות שלו לבין החדשני ופורץ הגבולות: המרחבים שמציעים גני אירועים הם הביטוי שנדרש לזוג הצעיר כדי להציג את הצורך שלהם במשמעות פורצת גבולות של מסורת מגבילה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *