דף הבית / חתונה / מקום לחתונה / דיאטה לפני החתונה – איך לעשות את זה נכון?
דיאטה - תפוח

דיאטה לפני החתונה – איך לעשות את זה נכון?

דיאטה זה אחד הדברים הראשונים שכלה חושבת עליהם לקראת החתונה.

מייד לאחר גמר "חגיגות האירוסין" הכלה מתחילה לתכנן את היום המאושר בחייה, היא מתחילה לבדוק מקומות אפשריים לביצוע האירוע, חברות קייטרינג, מבררת בין חברים על צלמים איכותיים  ואז מגיע הרגע שבו היא מודדת את השמלה.

בשלב הזה הכלה לעתיד עושה סבב במספר חנויות לבגדי כלות ומתחילה למדוד מספר שמלות כלה. היא מסתכלת על עצמה במראה ומייד מקבלת החלטה דחופה: "אני חייבת לרדת במשקל ומייד, לפחות 5-10 ק"ג עד החתונה, כמה שיותר מהר יותר טוב".

כאמור, עד כאן הכללתי באופן מאוד ברור מה שקורה למרבית הכלות בעת תהליך תכנון החתונה. מהשלב הזה בעצם יש שתי דרכים שהכלה העתידית יכולה לפנות אליהן: דרך הדיאטה המהירה ודרך הדיאטה המאוזנת.

החוכמה בתהליך של דיאטה היא להימנע מנקיטה בקיצוניות, כלומר להתחיל תהליך של ירידה במשקל באופן הדרגתי תוך כדי הפנמת ערכים נכונים ושמירה על אורח חיים בריא.

כי במידה והכלה העתידית בוחרת בשיטה של דיאטה מהירה ולא מאוזנת, ולפיכך משנה את אורח חייה ב-180 מעלות, עלולה לגרום לעצמה הרבה יותר נזק מאשר תועלת.

לדוגמא, אחת מלקוחותיי שקיבלה הצעת נישואין החליטה שהיא צריכה לרדת במשקל ומייד, והמטרה שלה הייתה לרדת עד החתונה 20 ק"ג, הבעיה היא שהחתונה נקבעה לתאריך יחסית קרוב של עוד כ-4 חודשים וירידה של 20 ק"ג בזמן קצר של 4 חודשים מהווה אתגר לא קל, כזה שדורש הרעבה עצמית וגורם נזקים רבים בהמשך.

המלצתי ללקוחה זו (וכך אני ממליצה לכל הכלות לעתיד) ללכת על דיאטה מתונה ומאוזנת, כזו שאפשר לרדת בה בממוצע בסביבות חצי ק"ג בכל שבוע (קרי בין 2-2.5 ק"ג בחודש), משום שרק תהליך כזה, שכולל אכילת אוכל בריא וטעים, שילוב של מזונות שאוהבים, יקל על הכלה הטרייה לשמור על ההישג גם לאחר החתונה.

לא חסרות לקוחות שהגיעו אליי חודשיים לאחר יום חתונתן כשהן סובלות מעלייה מהירה במשקל של מעל 10% ממשקל גופן בתוך חודשיים ורוצות "דיאטה עכשיו ומייד". גם להן אני אומרת שאין בעיה ואשמח לעזור, אך הדרך הנכונה לעשות זאת היא באמצעות דיאטה מאוזנת ובריאה, עם האוכל הנכון, כך שגם לאחר החתונה ניתן יהיה לשמור על ההישג ולהפוך זאת לאורח חיים.

לכן השלב הראשון הוא לשלב בתהליך לא רק אכילה נכונה אלא גם ספורט, לצעוד לפחות 45 דק' 4 פעמים בשבוע במהירות המקסימלית האפשרית מבחינת הכלה. חשוב שהכלה תאכל 6 ארוחות מלאות בכל יום (גם אם היא לא רעבה): בוקר, ביניים, צהריים, ביניים, ערב, לילה.

אשמח לענות על כל שאלה באתר שלי.

שירה וסרמן ("חצי שירה") היא מנחת קבוצות להרזיה ואורח חיים בריא ברחבי הארץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *