דף הבית / אטרקציות / חיסכון לבת מצווה או מכללה?

חיסכון לבת מצווה או מכללה?

חגיגות בת המצווה כיום הם הרבה יותר מטקס מעבר סמלי מהילדות לבגרות. על מנת שלא תאלצו לעמוד בפני הדילמה בין טקס מרשים לבין לימודי משפטים לבת שתתבגר, כדאי שתקדישו סכום כסף קטן מידי חודש לצורך חיסכון כדי שברגע האמת לא תרגישו שהאירוע עומד בניגוד לשאיפתכם לדאוג לילדה גם לשכ"ל לצורך לימודי משפטים. ככל שתקדימו להתחיל בחיסכון, כך תוכלו לפתוח עבורכם ועבור הילדה אופציות למימוש האירוע הקרוב ביותר לחלומותיכם ולשאיפותיה ואף לנהל תקשורת עם הבת ולנצל כדי לשפר את התקשורת עם הילדה. 

חיסכון לבת המצווה- צעד ראשון לחיים בוגרים ואחראיים 

יום פדיון תוכנית החיסכון שהכנתם בעוד מועד יכול להיות יום משמעותי בתהליך ההכנות והתחברות למהות הטקס. אתם יכולים לפתוח שיחה עם הבת על המהות הכסף כחלק מתהליך ההתבגרות. הציבו לפניה את הסכום אותו יש בידיכם להקדיש למסיבה ובמקביל תוכלו להגיע עימה להסכם על החזרת חלק מהכסף לתוכנית חיסכון על שמה לצורך שכר לימוד לכל מכללה שהיא תבחר בעתיד. גיל 12 אינו צעיר מידי מכדי להעלות את המושגים מכללות או לימודי משפטים- הרי כבר בשנתיים הקרובות היא תגיע לבחירת מגמה בתיכון וחשוב לתת לילדה כבר עכשיו את התחושה שיש לה עם מי להתייעץ. הבנת מושג הכסף יאפשר לכם גם להפנות ביחד איתה סכום כלשהו מהמתנות אותם תקבל לבת המצווה לתוכנית חיסכון לצורך מכללה או לימודי משפטים (או רפואה…) בעתיד.

חיסכון לבת המצווה- קשר הורה/בת

הקשר שתיצרו עכשיו עם הילדה יהיה חשוב לעיין ערוך וישרת את התקשורת שלכם בעתיד בנאמנות. גם אם אתם כבר סללתם בדמיונכם מסלול אקדמאי עבור התכשיט שלכם- בדמות לימודי משפטים, מכללה שעולה בדעתכם כמתאימה לה- הקשיבו לה. מתוך ההקשבה תוכלו בעתיד לעזור לה לנוות את עצמה למקום שיתאים לה ביותר. אולי כרגע היא לא רואה את עצמה במסלול לימודי משפטים כרגע, זה בסדר גמור. תנו לה את ההרגשה ששאיפותיה מקבלים את הכבוד, ובעתיד, הא תרגיש בטוחה לפנות אליכם לעצה ולקבל את עמדתכם מתוך ידיעה שאתם מכירים אותה ויכולים לתת את הכיוון המתאים ביותר.

חיסכון לבת המצווה- הכדור בידי הילדה.

כן.אתם כבר רואים את הטקס הסיום שלה לאחר לימודי משפטים שלה, דווקא בשלב זה של חייה ,המעבר מילדות לנערות עשוי להיות מבלבל ועודף לחץ רק יעורר רגש שלילי כלפי כל נושא. נושא הכסף לעומת זאת, יכול להוות מתווך מצוין. תוכלו ללכת עם הילדה לסניף הבנק להראות לה כיצד פותחים תוכנית החיסכון,ואף לתת לה לחתום בחתימת ידה על חלק מהטפסים, מה שיקנה לה תחושת שליטה וביטחון בכספה. אינכם חייבים להתנות את פדיון הכסף בבחירת מסלול לימודי משפטים. אבל תוכלו להיות בטוחים שדעתכם תילקח בחשבון בעתיד.

זכרו- נתינת אחריות בידיה של הילדה תוך כדי הדרכה הורית צמודה- מכללה אמיתית לחיים הבוגרים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *