דף הבית / אטרקציות / יום כיף למבוגרים במוזיאון חולון
יום כיף למבוגרים במוזיאון

יום כיף למבוגרים במוזיאון חולון

יום כיף למבוגרים במוזיאון חולון

אחד הדברים הטובים שקרו בשוק העבודה הישראלי בשנים האחרונות הוא שיותר ויותר מעסיקים מבינים שבכדי להיות יעילים ואפקטיביים העובדים צריכים להיות מאושרים ולהרגיש שייכות למקום העבודה. תפיסה זו הביאה מקומות עבודה רבים להשקיע יותר ויותר בעובדיהם בכל מיני צורות ודוגמאות; חלקם עשו זאת באמצעות שיעורי העשרה, חלקם השקיעו ביצירת חללים בהם העובדים יכולים להתאמן ולנוח וחלקם נותנים הטבות לארוחות צהריים וצ'ופרים לעובדים מצטיינים. אחד הטרנדים החמים שהמעסיקים משתמשים בהם לגרום לעובדים להיות אפקטיביים ומחויבים יותר למקום העבודה היא על ידי הוצאתם ליום כיף וגיבוש.

יום כיף ארגוני בשיטת ODT

העיקרון שעומד מאחורי שיטת ה- ODT ( (Outdoor Trainingהוא הוצאת העובדים מהמשרד בכדי לחזק את הקשר האישי ואת עבודת הצוות. למעשה ניתן לראות זאת כיום ריענון משופר. העיקרון שעומד מאחורי שיטה זאת הוא פשוט – העובדים יוצאים משגרת העבודה היומיומית ובשילוב של הפעילויות הנכונות הם הם נאלצים להתמודד עם אתגרים שונים המצריכים תקשורת שונה ועבודת צוות נכונה דברים המובילים בסופו של דבר לחיזוק הקשרים בין חברי הצוות השונים.

יש לשים לב שלא כל פעילות מחוץ למשרד יכולה להיחשב ODT וכי תכנון לקוי של יום כיף מחלקתי שכזה יכול לגרום לחוויה לא נעימה ואף משפילה שבמקום ליצור אפקט חיובי תגרום בקרב העובדים לאפקט שלילי ולפיחות בהערכת העובד את מקום העבודה. חשוב לקחת בחשבון כי מקום העבודה מורכב מסוגים שונים של אנשים, מגילאים שונים ולא לכולם אותם תחביבים והעדפות. אחד הדברים שהכי חשוב לקחת בחשבון בתכנון יום כיף לעובדים הוא לבחור פעילות שתתאים לכולם וכולם יהיו יכולים לקחת בה חלק מבלי שיחושו שהם פחותי יכולת, מושפלים או לא שייכים – וזה אתגר לא פשוט למצוא.

הדברים שחשוב לשים אליהם לב בתכנון יום כיף אירגוני

בבואכם לקבוע יום גיבוש חישבו מהו הערך המוסף אותו תרצו להעביר לעובדים? האם אתם רוצים לגשר את הפער ולחזק את הקשר בין העובדים חדשים לוותיקים או לשפר את המחלקה בהתמודדות עם חולשה מסיימת בתפקודה הארגוני.

רוב החברות הוותיקות במשק פותרות את עצמן בימי כיף שכוללים פיינטבול, טיולים בטבע או סתם ערב מחלקתי במסעדה. כל פעילות שכזו היא מבורכת לרווחת העובד, אולם שזה מתקיים בכל שנה ושנה זה די נמאס. בשוק ישנם המון מקומות המציעים פעילויות המותאמות לקבוצות שהם הרבה יותר מקוריות ומשאירות רושם עמוק על העובדים. מוזיאון הילדים בחולון לדוגמא, מציע ימי גיבוש לארגונים לפי שיטת ה-ODT. הפעילויות שמציע המוזיאון מועברות על ידי פסיכולוג אירגוני והם משפרות את יכולות המנהיגות, מעודדות חשיבה מחוץ לקופסא ומשפרות את התקשורת בין הגורמים השונים בקבוצה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *