דף הבית / חתונה / קייטרינג / כל מה שרציתם לדעת על שיטות הגשה
מנות באירוע

כל מה שרציתם לדעת על שיטות הגשה

בעבר הרחוק לא היו יותר מדי משחקים ואפשרויות של הגשה באירועים, היו באים שמים הכל במרכז שולחן וכאן נגמר הסיפור. התהליך האבולוציוני אשר ענף הקולינריה עבר הביא עמו גם שיטות הגשה שונות ומיוחדות, אשר לכל אחת יש את היתרונות והחסרונות שלה.

אז מה יש לנו היום

 
גם היום ניתן עדיין ליהנות משיטת ההגשה המסורתית אשר נקראת מרכז שולחן, כמובן יש לנו את הבופה, מלצרים מסתובבים, אמריקן סרוויס, מזנונים בהכנה פרונטאלית ומטבח פתוח.
• בופה – זו השיטה המבוקשת ביותר, מספר עמדות בוצ'ר מעץ תלוי בכמות המוזמנים באירוע, מומלץ עמדה לכל 60 – 70 סועדים, העמדות מאוישות על ידי צוות אשר מגיש את המנות ומתפעל את העמדה, בשיטת הגשה זו לא ניתנת ההזדמנות לשף של חברת הקייטרינג להציג את כשרון האומנותי שלו בהוצאת המנה. מצד שני יש בקרה על כמות האוכל שכל מוזמן מקבל, חסכוני יותר משום שאין צורך בכמות גדולה של נותני שרות.יש כאלו שיעדיפו בופה ללא אנשי שרות שכאן לא תהיה בקרה על כמות האוכל שלוקחים.
• אמריקן סרוויס – כאן כל סועד מקבל מנה אישית מעוצבת, כל מנה מקבלת טיפול אישי לפני הגשתה.כאן ניתן ליהנות גם מוויזואליות ומהיכולת האומנותית של השף. גם כאן הכל מדיד.החיסרון בשיטה זו שיש צורך בכמות גדולה יותר של נותני שרות גם מלצרים וגם עובדי מטבח.
• מרכז שולחן – השיטה הישנה שבה מניחים את כל האוכל במרכז השולחן, וכל אחד לוקח כאוות נפשו. כאן אין בקרה על כמות האוכל הנלקחת על ידיד הסועדים בשולחן, וגם המנות לא יוצאות מעוצבות. אך חשוב לדעת שיש עדות שזו שיטת ההגשה הפופולארית והמבוקשת ביותר כגון העדה הגאורגית והבוכרית.
• מלצרים מסתובבים – שיטה זו מתאימה יותר לאירועי קוקטייל שבה המלצרים מסתובבים עם מגשי אלכוהול ומתאבנים שונים בקרב הקהל.
• מטבח פתוח – שיטת הגשה ייחודית אשר בה ישנם מספר עמדות מטבח אשר פועלות לאורך כל האירוע, שבה כל אורח מבקש את המנה שלו על פי הטעם שלו, את המנה מכינים במקום פרונטאלי. זו שיטת הגשה אשר יכולה לייקר את האירוע באופן משמעותי משום שיש צורך במספר טבחים וציוד רב לעמדות אשר בונים.

אז במה כדאי לבחור?

אין זה משנה איזו חברת קייטרינג בחרתם קייטרינג חלבי או בשרי, רצוי לבדוק מול החברה אלו שירותים הם נוהגים לספק, ולקבל את חוות דעתם המקצועית אם אינכם בטוחים.קחו בחשבון שתמיד ניתן לשלב סוגי הגשה שונים במהלך האירוע, כך למשל ניתן להיעזר במלצרים מסתובבים בתחילת האירוע בשלב של קבלת פנים, ואת יתר האירוע בשיטת אמריקן סרוויס או בופה, או ליהנות מבופה אך מצד שני לספק למספר שולחנות מלצר אישי בעיקר בשולחנות של המבוגרים הסבים והסבתות שלא תמיד יכולים לעמוד בתור לבופה.צריך גם לוודא המקום מאפשר את שיטת ההגשה הנבחרת לא בכל מקום ניתן לפתוח עמדות בופה, או להקים מטבח קצה לטובת צילחות והכנת המנות לפני הגשה.בדקו בנוסף עם חברת הקייטרינג מה העלות של כל מלצר או איש שרות, וצריך לקחת גם את הנושא הזה בחשבון.
להתראות בשמחות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *