דף הבית / חתונה / מקום לחתונה / לבחור את הפרחים היפים והמשמעותיים ביותר

לבחור את הפרחים היפים והמשמעותיים ביותר

עוד זמן קצר.. את תגידי כן, הוא ישבור את הכוס, כולם ישתו מהיין ירקדו וייהנו..

אבל קצת לפני שזה יקרה, נשארו עוד כמה דברים שצריך לארגן לפני החתונה ויתרה מכך, ישנו נושא חשוב מאוד הנתפס לעיתים כזניח.. הפרחים.לפרחים בחתונה יש מקום מאוד חשוב, בין אם מתחתנים תחת כיפת השמיים, במקומות בטבע כמו גני אירועים ובין אם מתחתנים באולמות.

למה פרחים?

הפרחים מסמלים, כמו באביב, את הפריחה ואת הצמיחה, לפרחים יש יכולת השפעה אדירה על מצב הרוח שלנו בחתונה ובכלל כאנשים, הריחות, היופי, הצבעים… יש לכל אלו משמעות חשובה ולכן בחירת הפרחים חשובה ביותר והכרחית.

אז כיצד לבחור את הפרחים?

קיימים מספר היבטים לכך, צירפנו לכאן כמה מהם..

לפי עונת השנה בה מתחתנים- כמובן שמאוד כיף וכדאי להתחתן באביב אך אם זה לא קורה גם בעונות השנה האחרות קיימים זני פרחים עונתיים, ולמזלנו המשתלות הארצישראליות ניחנו בכישרון גדול ובשמש טובה לגידול פרחים למיניהם..

לפי צבע הפרחים- פרחים לבנים, אין על כך עוררין, לבן מסמל את הטוהר, הטוב, ההתחלה החדשה.. כן כדאי ומומלץ לשלב גם פרחים בצבעים שונים בכדי להוסיף שמחה וברכה.. צבע מג'נטה- מסמל את השלמות וההשלמה, האיזון, הריפוי הרוחני, צבע שנותן המון הגנה,צבע ורוד- מסמל אהבה, שפע נתינה ושפע קבלה, מזמן זוגיות וברכה..צבע סגול- צבע חזק רוחנית, מחזק אינטואיציה ומעניק שלווה.. אומנם תכונות שפחות קשורות לכאורה לחתונה אבל זהו צבע שגם עליו אין עוררין.. צבע צהוב- צבע של עליזות וקלילות, צבע השמש.., מעורר, משחרר ומשמח, צבע כתום- צבע המעורר שמחה והנאה, מעורר מיניות, זרימה וגמישות.. אם לא מתאים לנו לבחור אותו בפרחים לאירוע אולי כן כדאי לשלב אותו בירח הדבש.. צבע ירוק- מעודד צמיחה והתחדשות, צבע הפותח את הלב..צבע אדום- צבע הקשור לאדמה ולקרקע, משפר ומעלה חיוניות, צבע טורקיז- צבע של הרפיה והגנה וכנגד עין הרע, צבע כחול- תורם ליכולת הביטוי העצמי, מרגיע ומשחרר, יוצר הרמוניה..

הצבעים שבלב.. לפי מה שאוהבים- למרות המשמעויות השונות, ישנן צבעים נוספים והכי חשוב באמת לבחור פרחים שאוהבים אבל בטוח לא לוותר על כך ולא לוותר על הריח שהם נותנים..

ומה עם הזר של הכלה?

אם החלטתם על זר פרחים, כדאי לבחור פרחים בסגנון ובצבע שיתאימו לאופי של הכלה ולאופי של השמלה, כך למשל למראה קלאסי יתרמו הורדים האדומים ולמראה צבעוני ומשוחרר יתרמו פרחים בגוונים שונים ובעיקר מהצבעים הבהירים..

בזר של הכלה ניתן לשנות את המנהג הפרחוני וללכת על כיוון מתקתק כמו זר ממתקים ורוד או זר סוכריות… זר שבהחלט נותן תחושה קצת אחרת..

כל זר שנבחר, מומלץ בחום להעניק ממנו פרח ולהעביר לכיסו של החתן, מה שמוסיף לשילוב ביניכם וגם לאווירה..

שיהיה במזל טוב ובפריחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *