דף הבית / אטרקציות / סוד הקסם הגלילי
טיול בהרים

סוד הקסם הגלילי

לא קשה להבין את סוד הקסם של הגליל. תושבי המרכז והדרום לא רגילים לראות ירוק מול העיניים שלהם, לא רגילים לנשום אוויר צלול באמת ובטוח שלא רגילים לשקט ולשלווה שמאפיינת את חבל הארץ הפראי הזה, שבניגוד לחלקים אחרים בארץ עדיין לא מיושב בצורה צפופה כל כך. אי לכך, הגליל הוא יעד מועדף לתיירות פנים רבה כמו גם לתיירות מחו"ל.

אטרקציות בגליל

הגליל הוא חבל ארץ בו לא חסרות אטרקציות. אם בעבר המשיכה העיקרית לגליל הייתה מסלולי הטיול הרבים שבו, הנוף עוצר הנשימה והטבע המפעים, הרי שככל שהתפתח ענף התיירות בצפון, ניתן למצוא היום אטרקציות בגליל על כל צעד ושעל כמו טיולי סוסים, טיולים אתגריים, שייט בקייקים או באבובים וכמובן שסיור בין יקבי בוטיק איכותיים שלאחרונה עושים כותרות וקוצרים פרסים רבים בארץ ובעולם. אטרקציות בגליל הפכו שם נרדף לפינוק, לחוויות בלתי נשכחות, למעין זריקת מרץ שמעניקה לחווים אותן כוחות כדי להמשיך את המרוץ המטורף של החיים המודרניים.

יקבי בוטיק, איכות ויוקרה

המילה בוטיק מתייחסת באופן עקרוני לחנויות קטנות ואקסקלוסיביות. עם השנים הפך המונח בוטיק לכזה שניתן לתאר באמצעותו מגוון רחב של בתי עסק כגון מלונות, מאפיות ויקבים. יקבי בוטיק הם לרוב יקבים קטנים שתוצרתם לא משווקת ברשתות השיווק הגדולות ועל מנת ליהנות מהתוצרת המובחרת של היקבים האלה, יש להגיע אליהם או לשהות בסביבתם. כשמייצרים כמות קטנה יחסית של בקבוקים, ישנה הקפדה יתרה על איכות היין ותהליכי הייצור. למרות שישנן אינספור אטרקציות בגליל, יקבי בוטיק היא אחת המרכזיות שבהן.

אטרקציות בגליל והבריאות הנפשית שלכם

כולנו זוכרים את ההתרגשות שאחזה בנו לפני היציאה לטיול בגליל, עוד מהתקופה בה היינו ילדים קטנים. אטרקציות בגליל בימינו הן תחום רחב הרבה יותר מאותם ימים רחוקים שממשיך להתפתח ללא הפסקה. מספיק להזכיר את עמק החולה – ארץ פלגי מים כדי שבדמיוננו תעלה תמונה של יום בהיר, של אלפי ציפורים וטבע חי ופראי שצומח לנגד עינינו העירוניות. למרות שישנם כאלה שיכחישו את העובדה שהחופשה היא לא בגדר פינוק, אלא בגדר הכרח, אין שום ספק שכיום, יותר מתמיד לקיחת פסק זמן של כמה ימים מהעבודה, מהשגרה ומהיומיום תורמת להפחתת הלחצים הנפשיים שהם מנת חלקם של כולנו והופכת אותנו לבריאים יותר, פיזית כמובן, אך גם נפשית.

וכשיורד הלילה

אין צורך להכביר במילים על תרבות הצימרים שהתפתחה לה לתפארת ארץ הצפון בעשר השנים האחרונות. יישובים רבים בגליל הבינו את הפוטנציאל האדיר שטמון בתחום התיירותי הזה ומבקתות צנועות ולא מצוידות שסיפקו פתרונות לינה באיכות סבירה ומטה, החלו להיבנות ברחבי הגליל צימרים מאובזרים לעילא ולעילא שלפעמים לא ברור אם הלנים בהם בכלל שמחים לצאת לטיול בבוקר כשהם קמים ולפעמים באמת אנשים מחליטים לבלות את כל החופשה בתוך הצימר. ומה אתכם? מתי בפעם האחרונה פינקתם את עצמכם באמת כמו שצריך?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *