דף הבית / צלמים / צילום במסיבת בת מצווה

צילום במסיבת בת מצווה

הצילום הוא היום חלק בלתי נפרד ממסיבת בת מצווה, כאשר לרוב הוא מורכב משני תחומים – מצלמת סטילס וצילום וידאו. כמו בכול נושא אחר, הקשור למסיבת בת מצווה, לפני בחירת איש המקצוע המתאים, חשוב לערוך תחקיר קצר, לברר מידע או להיעזר בעצתם של חברים עם ניסיון בתחום. לאחר בחירת הצלם למסיבת בת מצווה מתחיל שלב ההכנות. השלב הראשון לפני כל הפקה של סרט למסיבת בת המצווה הוא המפגש עם הצלם. במפגש זה לרוב יבצע צלם האירוע מעין תחקיר על הנערה החוגגת בת מצווה: על תחביבה, על משפחתה הקרובה, על החברים ועל כל מידע אחר הקשור למסיבה הממשמשת ובאה. בפגישה זו גם תפרט הנערה מה הן הציפיות שלה מסרט בת מצווה שיופק במהלך האירוע. בהתאם למידע שיאסוף הצלם הוא יבנה את תוכנית העבודה.

מה כולל קליפ בת מצווה?

לרוב מורכב סרט בת מצווה מתסריט מיוחד שנכתב במיוחד לאירוע, מקטעי וידאו, מתמונות וממוסיקה. סוג הסרט, איכותו והיקפו תלויים, מטבע הדברים, בתקציב שהוקצה לנושא הפקת סרט בת מצווה. ניתן לערוך קליפ בת מצווה מחומר מוכן: מתמונות הילדות, משירים, מקטעי קריינות ומסרטונים שצולמו לאורך השנים. ניתן גם להפיק קליפ בת מצווה על יסוד תסריט מיוחד שכותבים יחד. במקרה זה, ההפקה נעשית ביחס לתוכן התסריט, ובהתאם לכך נבחרים גם מקומות הצילום, המוסיקה או כל אפקט יצירתי אחר. החשוב מכל הוא שקליפ בת מצווה יתאים לבקשת הלקוחות ובעיקר לרצונה של הנערה שלכבודה נערכת המסיבה. מסיבה זו, כאשר בוחרים איש מקצוע להפקת סרט בת מצווה, חשוב בנוסף למקצועיות, לבחור באדם קשוב וסבלני המסוגל לעבוד בשיתוף פעולה.

טיפים בנושא צילום במסיבת בת מצווה:

  • כמה זמן להמתין לתמונות ווידאו של מסיבת בת מצווה? לרוב תמונות מאירוע בת מצווה, או מכל אירוע משמח אחר, מוכנות תוך שבוע ממועד האירוע. סרט הווידיאו לרוב מוכן תוך שבועיים. כדי למנוע חוסר הבנות, מומלץ לכתוב הסכם קצר לפני ההתקשרות שיכלול גם את נושא לוח הזמנים.
  • מי יופיע בתמונות בת מצווה? חשוב ביותר לסכם מראש עם צלם האירועים שבחרתם  מהן הציפיות שלכם ובאיזה דמויות עליו להתמקד במהלך מסיבת בת מצווה: בכלת השמחה, בהורים, בסבתא, באחים, באחיות או בכל דמות מפתח אחרת.
  • אלבום אורחים לכבוד בת מצווה – ספר האורחים הפך לאחד הלהיטים האחרונים במסיבות בת מצווה. אלבום בת מצווה מעוצב כולל לרוב תמונות של הנערה בת המצווה שצולמו לפני האירוע. האורחים המגיעים למסיבת בת המצווה חותמים באלבום ומוסיפים ברכות אישיות. אלבום האורחים הוא מעין ספר זיכרונות מהאירוע החשוב, וניתן לעצבו בהתאם לטעם האישי.
  • הסכם מסודר – כחלק מהתארגנות נכונה לקראת מסיבת בת מצווה, חשוב ביותר לערוך הסכמים מסודרים עם נותני השירותים כולל הצלם. בהסכם עם הצלם יש לפרט בצורה רשמית מה כוללת העבודה: עלויות, קבלת הנגטיבים, כמות התמונות, כמה עותקים יופקו מהסרט, לוחות זמנים ופרטים חשובים נוספים.
  • צילומים לפני מסיבת בת מצווה – כמו באירועים אחרים, כדוגמת חתונה, כך גם באירוע בת מצווה, מקובל מאד לצלם סדרת תמונות לפני האירוע. סדרת תמונות אלה לרוב כוללת את כלת השמחה, את ההורים ואת המשפחה. לקראת צילומים אלה יש להתכונן כראוי, הן מבחינת המראה והן מבחינת בחירת הרקע הרצוי לתמונות.

מעוניינים בצילום לאירוע שלכם?
נסו את אבי אור: צילום בת מצווה מקצועי במיוחד בשבילכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *