דף הבית / הלבשה / שמלות

שמלות

שמלות של בת מצווה הן חלק בלתי נפרד מחגיגות בת המצווה, ופעמים רבות הן עושות את ההבדל בין מסיבת בת מצווה שגרתית למסיבת בת מצווה יוקרתית ובלתי נשכחת. מסיבה זו, עסוקות רבות מהנערות בדמיונות אודות שמלות יוקרתיות ועדינות, אפילו עוד בטרם הגיעו לגיל 12 ולמסיבת בת מצווה המתלווה אליו. שמלות בת מצווה אינן סתם שמלות ולעיתים הן אף מזכירות את שמלות החתונה היוקרתיות.

מסיבת בת מצווה – השמלה עושה את ההבדל

שמלת בת מצווה היא אחת השמלות החשובות ביותר בחייה של כל נערה בנוסף לשמלת הכלה אותה היא עתידה ללבוש כמה שנים מאוחר יותר. מסיבה זו, כדי לבחור שמלת בת מצווה מתאימה, יש להשקיע זמן, מחשבה וגם כסף. היום לא מספיק לבחור שמלה נוחה וצנועה למסיבת בת מצווה. הרי, בנוסף לעובדה שהשמלה צריכה להתאים לסגנון אירוע בת מצווה, עליה גם להצטלם טוב בווידיאו ובתמונות המיועדות לאלבום. בעבר הייתה מלאכת הצילום במסיבת בת מצווה מוטלת על כתפיו של האב המאושר או על אחד האחים, ובהתאם לכך גם נראו התוצאות. היום השתנתה המציאות מקצה לקצה גם בתחום אירועי בת מצווה. לרוב לכל אירוע בת מצווה מזמינים צלם אירועים מקצועי האחראי על הוידיאו וגם על תמונות הסטילס. מסיבה זו, צריכות שמלות בת מצווה להיות פוטוגניות בנוסף לקריטריונים חשובים אחרים, כדוגמת: גזרה, מודרניות ועדכניות.

להתאים את שמלת בת המצווה לנסיבות

בנוסף למראה יוקרתי ומוקפד צריכות שמלות בת מצווה להתאים לעונת השנה בה נחגג האירוע ולמקום בו הוא נערך. מטבע הדברים, שמלות בת מצווה לעונת החורף לרוב יהיו סגורות ומבד עבה יותר, ולעומתן שמלות בת מצווה קיציות יהיו אווריריות וסקסיות יותר. את שמלות בת מצווה יש להתאים, כאמור, גם למקום האירוע. לדוגמה, רבים מאיתנו נוהגים לחשוב בטעות שאם האירוע מתרחש בתוך אולם סגור, אין צורך בשמלת בת מצווה חמה מדיי ואפשר לקנות שמלה קיצית ומלהיבה, אך חשוב לזכור כי באולמות לרוב מופעל מזגן בטמפרטורה נמוכה למדיי. במקרה זה, שמלת בת מצווה קלילה מדיי תגרום לבעלת השמחה ללא מעט סבל וגם להצטננות כמה ימים לאחר האירוע. במקרים אלה תמיד ניתן למצוא פיתרון ביניים ולשלב בין שמלת בת מצווה קיצית וסקסית ובין ז'קט אופנתי, עליונית או סוודר יוקרתי במראה תואם. את החלק העליון ניתן להוריד כאשר הולכים לרקוד ולשוב וללבוש כאשר נעשה קריר יותר.

עוד כמה טיפים בנושא שמלת בת מצווה

אפשר למצוא שמלות בת מצווה נהדרות בחנויות או לעצבן לבד, אך חשוב ביותר שהן תהיינה מרשימות באמת. שמלות בת מצווה ניתן לעצב באופן אישי על ידי פניה לתופרת או לקנות בחנויות מעצבים מובילות וברשתות של בגדי אופנה. בנוסף לשמלת בת מצווה, חשוב להשקיע גם בפרטים אחרים הקשורים להופעה החיצונית, כדוגמת: הנעלים, התסרוקת, האיפור העדין, התיק, החגורה או כל פריט חשוב אחר. ולבסוף, שמלת בת מצווה צריכה, בנוסף לנושא המראה, להיות גם נוחה מספיק כדי לאפשר לבעלת השמחה ליהנות מכל החוויות החד פעמיות שמזמנת לה מסיבת בת מצווה הנחגגת רק פעם אחת בחיים.

 

מחפשים שמלות נוספות לאירועים של פעם בחיים?

נסו את האתר לעיצוב שמלות כלה של סטודיו "פעם בחיים" והתפעלו מהיופי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *